Archiwum grudzień 2016


gru 21 2016 Perkusje Sonor
Komentarze: 0

Firma Sonor (zobacz) jest znana na rynku muzycznym od prawie 150 lat. W tym czasie na perkusjach tej marki grali artyści tacy jak Benny Grab, Jojo Mayer, Jack DeJohnette, Will Kennedy, Gavin Harrison czy Mikkey Dee. Spore doświadczenie w branży pozwoliło stworzyć solidne i wyróżniające się w branży sprzęty. 

Dla kogo perkusje marki Sonor?
Odpowiedź na to pytanie jest prosta - dla każdego, kto kocha muzykę. Perkusje Sonor będą odpowiednie dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z perkusją, dla tych już grających amatorów oraz profesjonalnych muzyków. Nie ma w tym zakresie ograniczeń, a ceny są całkiem przystępne (dostępne są modele w cenie poniżej 2000 złotych). Perkusje dla początkujących i średniozaawansowanych produkuje się w Chinach, a dla profesjonalistów w Niemczech. Nie jest to jednak wyznacznikiem jakości - korzystający z perkusji tej marki zgodnie wskazują na solidność wykonania jako na jedną z ważniejszych zalet sprzętu. 

Modele
Sonor Force będą dobrym wyborem dla początkujących adeptów. Select, Ascent i Essential dobrze sprawdzą się u średniozaawansowanych, natomiast perkusje Sonor Prolite i SQ2 zadowolą muzyków, dla których granie jest jednocześnie pracą.

drumfan : :
gru 16 2016 Dla kogo są automaty perkusyjne?
Komentarze: 0

Granie na tradycyjnych instrumentach coraz częściej jest zastępowane nowoczesnymi programami oraz udoskonalonymi narzędziami elektronicznymi. Wśród nich coraz większym zainteresowaniem cieszy się automat perkusyjny. Czy rzeczywiście warto w nie zainwestować?

Automat perkusyjny – czy warto?

Automaty perkusyjne są zwykle używane przez profesjonalistów, którzy potrzebują sprzętu do tworzenia koncertów na żywo. Jeśli chodzi o początkujące osoby, to śmiało mogą wykorzystać liczne możliwości programów komputerowych. Dzięki temu każdy może tworzyć beaty czy też korzystać z już gotowych rytmów. Zakup automatu perkusyjnego polecany jest osobom, które cenią sobie mobilność oraz chcą tworzyć akompaniamenty poza domem. Dzięki temu mogą się oni dalej rozwijać, tworząc własne beaty i rytmy. 

Perkusiści liczący na oryginalne brzmienie, mogą śmiało postawić na automaty perkusyjne, dzięki którym możliwe jest samodzielne tworzenie muzyki, zgodnie z indywidualnymi potrzebami i oczekiwaniami. Gdy przyjdzie konieczność wykonywania danego utworu podczas koncertu czy też poza miejscem zamieszkania, to tego typu urządzenia są wręcz nieocenione. Sprawdzają się także w przypadku, kiedy to perkusista nie może być obecny, a brak bębnów oznaczałby sromotną klęskę podczas występu. Z kolei osoby początkujące z całą pewnością będą czerpać satysfakcję z korzystania z programów komputerowych.

drumfan : :
gru 12 2016 Najpopularniejsze blocki perkusyjne
Komentarze: 0

Na półkach sklepowych można znaleźć bardzo wiele blocków perkusyjnych, przez co początkujący perkusiści mogą mieć poważne problemy z dobraniem odpowiedniego sprzętu do gry. W niniejszym artykule znajdą Państwo opisy najpopularniejszych blocków, które cieszą się w naszym kraju największym zainteresowaniem.


Na półkach sklepowych rekordy popularności biją przede wszystkim blocki Pearl - AshTone Block High (PAB-20). Są to zawodowe blocki, które wykonane są w całości z bardzo twardego jesionu. Produkt ten charakteryzuje się naturalnym i ciepłym brzmieniem przy zachowaniu bardzo precyzyjnego ataku. Ogromną zaletą AshTone Block High jest również bardzo przystępna cena (80zł), zwłaszcza jak porówna się go z konkurencyjnymi produktami.


Osoby, które poszukują niskich dźwięków, powinny jak najszybciej sprawdzić rewelacyjny syntetyczny block Low Red - MPE2R, który wykonany jest z bardzo wytrzymałego materiału PE - polietylenu. Największą wadą tego blocka jest bardzo wysoka cena. 180 zł jest w stanie odstraszyć nawet profesjonalnych perkusistów.


Blast Block Hi - LP1305 to z kolei doskonała propozycja dla tych osób, które poszukują blocków o krótkim, syntetycznym i bardzo przenikliwym brzmieniu.


Więcej na temat bloków perkusyjnych dowiesz się wchodząc tu.
drumfan : :
gru 06 2016 Jakie bębny i korpusy powinien mieć nasz...
Komentarze: 0

Dobre instrumenty perkusyjne powinny posiadać porządne bębny oraz solidne korpusy. Jeżeli chodzi o profesjonalne instrumenty perkusyjne, to najpopularniejszymi konfiguracjami są najczęściej: studio, classic, fusion oraz jazz. Konfiguracja jest oczywiście kwestią indywidualną i zależy tak naprawdę wyłącznie od tego jaką muzykę będziemy chcieli grać.

 

Najlepszy sprzęt dla początkujących
Osoby początkujące w pierwszej kolejności powinny rozglądać się za zestawem fusion. Jest to najmniejszy dostępny zestaw, który jest bardzo łatwy do strojenia. Przy zdobyciu odpowiednich umiejętności i wprawy, będzie można rozglądać się za pozostałymi konfiguracjami.

 

Jakie korpusy
Jeżeli chodzi o korpusy to koniecznie muszą być one wykonane z drewna. W dzisiejszych czasach korpusy drewniane najczęściej produkowane są ze sklejki. Warto wspomnieć również i o tym, że również profesjonalne modele z najwyższej światowej półki, które kosztują kilkanaście tysięcy także produkowane są ze sklejki. Pamiętać należy jednak o tym, że jakość materiału to nie wszystko i ogromną rolę odgrywa w tym przypadku proces budowy.


Wybierające najlepsze instrumenty perkusyjne musimy zwracać naszą uwagę również na to z jakiego gatunku drewna zostały zrobione korpusy. W dzisiejszych czasach królują przede wszystkim korpusy z klonu oraz brzozy. Wszystkie zestawy, które wykonane są z innego gatunku drewna należy omijać szerokim łukiem.


drumfan : :
gru 02 2016 Na co zwracać uwagę przy wyborze pałek...
Komentarze: 0

Przy wyborze pałek perkusyjnych należy zwracać uwagę nie tylko na ich design oraz cenę, ale również na masę innych bardzo istotnych elementów.

 

Rodzaj drewna
W pierwszej kolejności powinnyśmy sprawdzić z czego tak naprawdę wykonane są nasze pałki Firth (zobacz). Mowa tutaj oczywiści o rodzaju drewna. W dzisiejszych czasach zdecydowana większość zawodowych perkusistów sięga po pałeczki Firth, które wykonane są z drewna hikory. Pałeczki z tego drewna charakteryzują się bardzo dużą wytrzymałością, dzięki czemu będzie dochodziło do rzadszej wymiany kompletów, co wiąże się oczywiście ze sporymi oszczędnościami. W ostatnim czasie dużą popularnością cieszą się również pałeczki wykonane z aluminium lub specjalnych włókien szklanych, ale warto przed zakupem dokładnie sprawdzić ich brzmienie.

 

Odpowiednia długość pałeczek
Wybierając nowe pałeczki należy poświęcić nieco swojego cennego czasu, aby wybrać również odpowiednią długość. Ten parametr będzie mieć oczywiście olbrzymie znaczenie na to, jak daleko sięgać będziemy poszczególnych elementów naszego zestawu. Długość pałeczek ma również kolosalny wpływ na ich ciężar. Dlatego też osoby młodsze, które nie posiadają odpowiedniej krzepy, powinny rozglądać się za mniejszymi modelami, aby szybko nie zniechęcić się do gry.


drumfan : :